Клас енергоспоживання в побутовій техніці – що це таке?

Останнім часом термін «клас енергоспоживання» активно використовується в повсякденному житті. Купуючи побутову техніку і навіть електролампочки, ми намагаємося вибрати такі прилади, які б відрізнялися найменшим енергоспоживанням (або енергоефективністтю) і мали маркування А, В або, в крайньому випадку, С. Чому це так важно, на що впливає показник класу енергоефективності?

Від цих показників напряму залежить, яку цифру за електроенергію ви побачите у своїх рахунках. Які побутові прилади споживають більше, а які менше? І чи можливий компроміс між економією та комфортом?

Від чого залежить енергоспоживання приладів?

Наприклад, LED-телевізори Kivi (зараз на них в магазинах Звонок акційна ціна) відрізняються від інших досить низким енергоспоживанням. Такий телевізор за шість годин роботи витратить стільки ж енергії, скільки обігрівач потужністю 1,2 кВт за годину.

Енергоспоживання приладів залежить, звичайно, і від режиму роботи. Комп’ютер в режимі очікування «з’їсть» приблизно в 25 разів менше, ніж в робочому стані.

Стосовно LED телевізорів можна сказати – в них є все, щоб звести енергоспоживання до мінімуму. Існує три основних критерії, які визначають споживання енергії телевізором. Це тип технології, розмір екрану і налаштування зображення. Другий момент – розмір екрану телевізора – енергія витрачається на створення зображення великої площі. Тобто, чим менше екран телевізору, тим менше електрики витратиться. Щодо настройки зображення – майже усі сучасні телевізори мають вбудований режим енергозбереження. Висновок - використання телевізорів типу LED вже робить вас користувачем енергоощадної техніки.

Тільки уявіть - перший ламповий телевізор КВН49 споживав 700 Вт/год.

Як правильно прочитати маркування?

Якщо пояснювати коротко, то все дуже просто – вибирайте техніку з маркуванням класу А, А+, А++, А+++ на зеленому тлі.

Енергоспоживання основних побутових приладів:

 

1. Холодильника

Спочатку класи енергетичної ефективності позначалися буквами від А до G, але згодом економічність приладів підвищувалась, в градацію були додані класи  А+, А++, А+++. Однак, холодильники класів D, E, F, G зараз не випускаються – вони застарілі та зовсім не економні. Енергоспоживання холодильника залежить від умов експлуатації. Вищенаведені відомості відносяться до «ідеальних» умов. Як зекономити на енергоспоживанні – 10 простих правил – читайте в кінці статті.

 

2. Пральної машини

Пральна машина – один з найпотужніших побутових приладів. У ній є і електродвигун, і нагрівальний елемент, і насос – все це вимагає енергії. Як у випадку з холодильниками, пральні машини маркуються тим чи іншим класом енергоспоживання.

Як його розрахувати? За еталон береться повний цикл прання бавовняної білизни при температурі 60С. Пральна машина класу А без функції сушки витратить не більше  0,19 кВт/год на кілограм білизни, а пральна машина класу В – до 0,23 кВт/год. Зрозуміло, наведені цифри умовні. На практиці енергоспоживання пральної машини буде залежати від режиму і температури прання, кількості білизни та її складу.

10 простих способів заощадити на енергоспоживанні приладів:

  1. Встановлюйте холодильник якомога далі від батарей і опалювальних приладів.

  2. Не ставте гарячу їжу в холодильник. Спочатку остудіть її до кімнатної температури.

  3. Не відкривайте занадто часто дверцята холодильника, це піднімає його температуру, в результаті чого для ії відновлення споживання електроенергії збільшується.

  4. Перейдіть на багатотарифні лічильники електроенергії та намагайтеся використовувати потужну техніку (пральну машину, наприклад) під час дії нічного тарифу.

  5. По можливості відключайте прилади від мережі.

  6. Зменшить яскравість монітора комп’ютера.

  7. Коли ви готуєте на електроплиті, вимикайте конфорку за 5-10 хвилин до готовності їжі.

  8. Не пересушуйте випрану білизну, інакше її важче буде розгладити та праска «з’їсть» більше електроенергії.

  9. При використанні кондиціонера не відкривайте вікна і двері, інакше прилад буде працювати даремно.

  10. Використовуйте енергоефективні лампи освітлення.

Розстрочки від 3 до 24 місяців.

Після льготного періоду - 3% в місяць.

Кредити до 36 місяців під 1,3% та 2,5% в місяць

в залежності від банку.

ПриватБанк - миттєва розстрочка 2,9% в місяць.

Детальніше тут.

розстрочка 0% на побутову техніку та електроніку

© 2018-2019 Мережа магазинів Звонок - побутова техніка та електроніка

Купуйте онлайн з доставкою:

перейти в інтернет-магазин Дзвінок

Або залиште запрос товару та контакти, 

ми з Вами зв'яжемося у робочий час.