Клас енергоспоживання в побутовій техніці – що це таке?
Останнім часом термін «клас енергоспоживання» активно використовується в повсякденному житті. Купуючи побутову техніку і навіть електролампочки, ми намагаємося вибрати такі прилади, які б відрізнялися найменшим енергоспоживанням (або енергоефективністтю) і мали маркування А, В або, в крайньому випадку, С. Чому це так важно, на що впливає показник класу енергоефективності?
Від цих показників напряму залежить, яку цифру за електроенергію ви побачите у своїх рахунках. Які побутові прилади споживають більше, а які менше? І чи можливий компроміс між економією та комфортом?
Від чого залежить енергоспоживання приладів?
Наприклад, LED-телевізори Kivi (зараз на них в магазинах Звонок акційна ціна) відрізняються від інших досить низким енергоспоживанням. Такий телевізор за шість годин роботи витратить стільки ж енергії, скільки обігрівач потужністю 1,2 кВт за годину.
Енергоспоживання приладів залежить, звичайно, і від режиму роботи. Комп’ютер в режимі очікування «з’їсть» приблизно в 25 разів менше, ніж в робочому стані.

Стосовно LED телевізорів можна сказати – в них є все, щоб звести енергоспоживання до мінімуму. Існує три основних критерії, які визначають споживання енергії телевізором. Це тип технології, розмір екрану і налаштування зображення. Другий момент – розмір екрану телевізора – енергія витрачається на створення зображення великої площі. Тобто, чим менше екран телевізору, тим менше електрики витратиться. Щодо настройки зображення – майже усі сучасні телевізори мають вбудований режим енергозбереження. Висновок - використання телевізорів типу LED вже робить вас користувачем енергоощадної техніки.
Тільки уявіть - перший ламповий телевізор КВН49 споживав 700 Вт/год.
Як правильно прочитати маркування?
Якщо пояснювати коротко, то все дуже просто – вибирайте техніку з маркуванням класу А, А+, А++, А+++ на зеленому тлі.

Енергоспоживання основних побутових приладів:
1. Холодильника
Спочатку класи енергетичної ефективності позначалися буквами від А до G, але згодом економічність приладів підвищувалась, в градацію були додані класи А+, А++, А+++. Однак, холодильники класів D, E, F, G зараз не випускаються – вони застарілі та зовсім не економні. Енергоспоживання холодильника залежить від умов експлуатації. Вищенаведені відомості відносяться до «ідеальних» умов. Як зекономити на енергоспоживанні – 10 простих правил – читайте в кінці статті.
2. Пральної машини
Пральна машина – один з найпотужніших побутових приладів. У ній є і електродвигун, і нагрівальний елемент, і насос – все це вимагає енергії. Як у випадку з холодильниками, пральні машини маркуються тим чи іншим класом енергоспоживання.
Як його розрахувати? За еталон береться повний цикл прання бавовняної білизни при температурі 60С. Пральна машина класу А без функції сушки витратить не більше 0,19 кВт/год на кілограм білизни, а пральна машина класу В – до 0,23 кВт/год. Зрозуміло, наведені цифри умовні. На практиці енергоспоживання пральної машини буде залежати від режиму і температури прання, кількості білизни та її складу.

10 простих способів заощадити на енергоспоживанні приладів:
-
Встановлюйте холодильник якомога далі від батарей і опалювальних приладів.
-
Не ставте гарячу їжу в холодильник. Спочатку остудіть її до кімнатної температури.
-
Не відкривайте занадто часто дверцята холодильника, це піднімає його температуру, в результаті чого для ії відновлення споживання електроенергії збільшується.
-
Перейдіть на багатотарифні лічильники електроенергії та намагайтеся використовувати потужну техніку (пральну машину, наприклад) під час дії нічного тарифу.
-
По можливості відключайте прилади від мережі.
-
Зменшить яскравість монітора комп’ютера.
-
Коли ви готуєте на електроплиті, вимикайте конфорку за 5-10 хвилин до готовності їжі.
-
Не пересушуйте випрану білизну, інакше її важче буде розгладити та праска «з’їсть» більше електроенергії.
-
При використанні кондиціонера не відкривайте вікна і двері, інакше прилад буде працювати даремно.
-
Використовуйте енергоефективні лампи освітлення.
Розстрочки від 3 до 24 місяців.
Після льготного періоду - 3% в місяць.
Кредити до 36 місяців під 1,3% та 2,5% в місяць
в залежності від банку.
ПриватБанк - миттєва розстрочка 2,9% в місяць.
Детальніше тут.
